O mnie

 

Jestem Górnoślązaczką z dziada pradziada.

Jestem już na emeryturze, przez wszystkie lata pracy zawodowej byłam tokarzem, i zajmowałam się obróbką metali w zakładzie hutniczym, najpierw na tokarce, potem na strugarce poziomej i pionowej.

Jednak moją prawdziwą życiową pasją jest gotowanie, najbardziej lubię piec ciasta tortowe, a wymyślanie różnych nowych potraw jest moim hobby.

Moja przygoda w kuchni zaczęła się już we wczesnej młodości, lubiłam jeździć w wakacje na kolonie letnie jako pomoc kuchenna, przyjemność sprawiało mi również gotowanie na różnych uroczystościach.

Lubię dania niedrogie i proste w przygotowaniu, nie znoszę natomiast owoców morza.

Mam ogromne poczucie humoru i jestem bardzo  szczera (czasem aż za bardzo )

Większość podanych przepisów znajduje się również na stronie Nasz Rybnik

Przepisy można również znaleźć co tydzień w raciborskim tygodniku ” Nasz Racibórz” który jest również dostępny w wersji internetowej na tej stronie Nasz Racibórz

Ważne;

Do pieczenia używam zawsze szklanki o pojemności 250 ml.

 

 

  • Weronika

    Witam! właśnie odnalazłam Cię na faceeboku.Bardzo mi się spodobałaś., ponieważ zauważyłam że twoje pasje sa podobne do moich-lubię piec. Moja mama w latach 1920 uczyła sie w klasztornej szkole wspaniale gotowała i piekła. Kuchnia powiedziałabym austriacka trochę czeska. Mam wiele przepisów -mogę coś udostępnić. Jestem na emeryturze po 37 -latach w służbie zdrowia. Racibórz mi sie podoba. Robiliśmy tam wycieczke z mniejszości niemieckiej.Jestem cieszynianką.Jak zechcesz to możesz pisać na moje gg 8392756. Pozdrawiam: